“Dua të jem prapë kapiten i Milanit”! Leao Do të arrijn në nivelin e Haland dhe të Mbape kur…të mos pasoj!

“Dua të jem prapë kapiten i Milanit”! Leao Do të arrijn në nivelin e Haland dhe të Mbape kur…të mos pasoj!

Leao ka dhënë një intervistë në mediat italiane, ku ka folur për dëshirën e tij për të qenë sërish kapiteni i Milanit. Lojtari i kuqezinjëve njëkohësisht preku edhe temën e arritjes së nivelit të Mbape dhe Haland, ku sipas tij nëse nuk do të pasonte për shokët e ekipit dhe do të kishte të njëjtin egoizëm si ta, do të ishte në nivelin e tyre.

“Mbajtja e shirtit të kapitenit kundër Veronës? Ishim pa Theo dhe Kalabrian, trajneri më tha se do të isha unë kapiteni, nuk e prisja, por ai më tha se kisha besimin e të gjithëve. Unë isha krenar për veten, jam këtu prej shumë vitesh dhe shpresoj që të jem kapiten edhe herë tjetër. Niveli i Ronaldos dhe i Mbappe? Mund të shkoj deri aty, por nuk jam egois, mund të shënoj gol, por nëse mund të jap edhe asiste, ia kaloj shokut të ekipit. Në këto nivele janë numrat që bëjnë diferencën pasi Mbappe, Haland dhe Mesi bëjnë numrat që flasin vet”, tha Leao. /Sport Ekspres/