Dy miqësoret me Malin e Zi / Kombëtarja e Futsallit nis grumbullimin, trajneri Resuli zbardh listën e lojtarëve

Dy miqësoret me Malin e Zi / Kombëtarja e Futsallit nis grumbullimin, trajneri Resuli zbardh listën e lojtarëve

Në muajin nëntor, Kombëtarja shqiptare e Futsallit do të zbresë e para në fushë në datat 8 dhe 9, në dy përballjet miqësore ndaj Malit të Zi. Kuqezinjtë kanë nisur grumbullimin, ndërkaq trajneri i ekipit Erind Resuli ka ftuar për këto dy ndeshje 14 lojtarë.

Në krahasim me listën e fundit ka vetëm një ndryshim, teksa këtë radhë nuk është pjesë Mentor Mejzini dhe është ftuar Roald Halimi. Kombëtarja ka nisur tashmë grumbullimin dhe do të kryej stërvitjen e parë mbrëmjen e sotme.

Kjo nuk është hera e parë që këto dy Kombëtare do të përballen në ndeshje miqësore, pasi në muajin qershor të këtij viti, kuqezinjtë e Erind Resulit zhvilluan dy takime ndaj Malit të Zi në transfertë. Të dyja sfidat përfunduan në barazim, e para nuk prodhoi asnjë gol 0-0, ndërsa takimi i dytë 2-2.

Ndeshjet miqësore janë shumë të rëndësishme pasi i japin mundësi trajnerit të Kombëtares së Futsallit, Erind Resuli dhe stafit teknik, të vëzhgojnë nga afër gjendjen e lojtarëve dhe gjithashtu mundësinë për të provuar lojtarë të rinj, që mund të jenë të vlefshëm për Kombëtaren në kompeticionet e ardhshme zyrtare.

Sfida e parë miqësore do të luhet në datën 8 (ora 19:00) dhe ndeshja e dytë në datën 9 (ora 17:00). Të dyja sfidat do të luhen në sallën e lojërave me dorë “Feti Borova” në kryeqytet. Ky do të jetë grumbullimi i tretë i Kombëtares së Futsallit për këtë vit.

Më poshtë, edhe lista e 14 lojtarëve të ftuar nga trajneri Erind Resuli për dy miqësoret me Malin e Zi:

 1. Cristiano Cardoso
 2. Valdrin Mjeku
 3. Drilon Haxhijaj
 4. Ermir Kryeziu
 5. Endrit Kaca
 6. Halim Selmanaj
 7. Roald Halimi
 8. Arif Limani
 9. Fatlum Pishtani
 10. Jetmir Gashi
 11. Azdren Gashi
 12. Flamur Tahiri
 13. Artan Jonuzi
 14. Darrier Soares De Melo