E ardhmja e Brojës te Chelsea është vënë në diskutim, flet menaxheri: Na kanë takuar disa ekipe turke, por…

E ardhmja e Brojës te Chelsea është vënë në diskutim, flet menaxheri: Na kanë takuar disa ekipe turke, por…

E ardhmja e Armando Brojës është kthyer në një çështje diskutimi në Angli. Sulmuesi shqiptar ende nuk ka mundur të ketë vazhdueshmëri për shkak të dëmtimit, prandaj si opsion është hedhur edhe largimi nga Chelsea. Menaxheri i tij ka thyer heshtjen. El Hammici zbulon se përfaqësues të klubeve turke janë takuar me të, por Broja dëshiron të qendrojë te Chelsea.

“Ka pasur ekipe nga Turqia që donin Armando Brojën dhe janë takuar me ne, por parësore për të është që të qendrojë te Chelsea”, ka thënë Imad El Hammici./Halit Delibashi-Sport Ekspres/