E BUJSHME/ Konkurencë e fortë për Armando Brojën, Chelsea i vë syrin Benzemasë

Karim Benzema është i pakënaqur me përvojën e tij në Arabinë Saudite. Sulmuesi francez nuk po kalon një formë të mirë te Al Ittihad-i dhe për këtë arsye po mendon edhe largimin nga verdhezinjtë. Sipas “GOAL”, Chelsea synon të përfitojë nga kjo situatë.

Blutë e Londrës vuajnë mungesën e golit këtë sezon dhe Benzema shihet si mënyra e duhur për të shpëtuar nga ky ngërç. Një tjetër opsion është ish-lojtari i Liverpool-it, Roberto Firmino. Në të dy rastet formula e transferimit është e njëjta, huazim deri në fund të sezonit. Në rast se një lëvizje e tillë do të arrihej me sukses, atëherë konkurenca në sulm për Armado Brjën do të ishte tejet e fortë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/