E duan të gjithë në Europë, për Edon Zhegrovën del edhe emri i Dortmundit në Bundesligë

Edon Zhegrova është një prej lojtarëve shqiptarë të momentit. Në merkaton e dimrit, nuk kishte sesi të harrohej emri i këtij futbollisti që po shkëlqen te Lille. Një reklamë e mirë i ka ardhur shpeshherë edhe nga faqja zyrtare e Ligue 1, që tregon për driblimet dhe mënyrën sesi luan mes spektaklit ky futbollist.

Në mediat gjermane ka dalë edhe emri i Dortmundit për Zhegrovën. Ky futbollist mund të transferohet te ekipi i njohur në Bundesligë. Pritet të shihet në vazhdimësi nëse ky transferim do të mbyllet me sukses, por sigurisht që nëse do të ndodhte, do të ishte hapi më i madh në karrierë. /Sport Ekspres/