“E meritonim të fitonim”! Trajneri i Barcelonës “jeton në planet tjetër”: Që kur erdha unë, Lewandowski ka bërë një hap përpara këtu

Barcelona ka barazuar ndaj Napolit në transfertë në shifrat 1-1 në ndeshjen e Champions League. Menjëherë pas mbylljes së takimit, Xavi nuk i kurseu komplimentet për lojtarët e tij. Megjithatë fjalët e thëna dhe komplimentet për Leëandoëski-n ishin shumë të tepruara, duke ditur gjithë kritikat që janë mbi polakun.

“Unë jam shumë i lumtur me ekipin. Kishim shumë mundësi, kishim kontroll të ndeshjes. Jemi mbrojtur në një mënyrë fantastike, kjo është Barcelona që ne duam të jetë. Kemi zhvilluar një ndeshje fantastike këtu. E meritonim që ta fitonim këtë ndeshje. Që pas ardhjes time, Leëandoëski ka bërë një hap përpara, ka shënuar shumë gola të rëndësishëm në ndeshjet e fundit”, tha Xavi. /Sport Ekspres/