E TURPSHME/ Ndodhi dje! Gruaja dhe familja e Raphael Dwamenas zihen në varrimin privat për ritet mortore, njerëzit qëndronin jashtë dhe jepeshin 2 data

Raphael Dwamena nuk mund të prihet dot i qetë! Ish-sulmuesi i Egnatias ndërroi jetë pas ndeshjes kundër Partizanit dhe dje, në datën 16 shkurt, trupi i tij u pre në Adjiringangor AstroTurf në Akra, në një vaarrim ku merren pjesë figurat më të rëndësishme të futbollit të Ganës.

Duke filluar që nga presidentit i Federatës Ganeze të Futbollit, e deri te lojtarë që kanë lënë gjurmë edhe në futbollin europian si Sulley Muntari apo Kwadwo Asamoah. Por një situatë shumë e turpshme plasi përpara nisjes së ceremonisë mortore.

Sipas raportimit të mediave ganeze, gruaja është përplasur me familjen e Dwamenas për shkak të riteve mortore. Kjo pasi gruaja kërkonte që veshjen e fundit t’ia bënte vet Dwamena-s, ndërsa familja vendoste për të kundërtën, se duhej të ishin ata dhe jo gruaja.

E gjitha kjo situatë ka shkuar deri aty aq sa motra ka njoftuar të gjithë njerëzit që po prisnin nisjen e ceremonisë mortore, e cila u shty për disa minuta, se do të lihej për një datë tjetër. Megjithatë në fund u arrit një marrëveshje dhe aktivitetet e varrimit vazhduan normalisht. /Sport Ekspres/