Emocionuese/ Deklaroi largimin nga Liverpul, Klopp nuk përmbahet dot kur tifozëve këndojnë…”You’ll never walk alone”

Klop deklaroi largimin nga Liverpuli në fundin e këtij sezoni. Trajneri i njohur do të marrë pak pushime dhe më pas do të mendojë sërish për t’u kthyer në futboll, për të vazhduar me punën e tij.

Por në ndeshjen e parë pas deklaratës së fortë, në përballjen e sotme kundër Norëich në FA Cup ishte një moment emocionues. Tifozët kënduan gjithë emocion “You’ll never ëalk alone” që këtë herë dukej më shumë e dedikuar për Klop se për Liverpul, ndërsa trajneri gjerman nuk po i përmbante dot lotët dhe në një moment zgjodhi që të ulte kokën për t’u fshehur sadopak dhe për të mos shfaqur emocione të forta. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/