Ernest Muçi dhe Milot Rashica! Beshiktashi do të luajë me sulm shqiptarësh ndaj Konyaspor, Santos lë eksperimentet me ish-lojtarin e Tiranës

Ernest Muci debutoi me sukses në ndeshjen e parë te Beshiktash. Pavarësisht se Santos e la në krahun e djathtë, ku nuk kishte luajtur më parë në karrierë dhe pavarësisht faktit se fusha në transfertë ishte e rënduar, Muci shkëlqeu në atë përballje.

Këtë herë Beshiktashi do të luajë kundër Konyaspor dhe Muci do të ketë një rol të ri, atë të numrit “10”. Ky vendim ka entuziazmuar edhe tifozët e Beshiktashit, ndërsa në krahun e djathtë të sulmit do të jetë Milot Rashica. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/