Është lojtari i momentit më në formë te Shqipëria, Rei Manaj ka shënuar 9 gola në 9 ndeshjet e fundit

Rei Manaj është futbollisti më në formë i momentit te Shqipëria. Sulmuesi ka realizuar dy gola në përballjen e sotme mes Sivasporit dhe Gaziantep, e mbyllur në shifrat 2-2. Pavarësisht se iu akorduan në fare pak minuta, Manaj u tregua shumë i saktë dy herë nga 11 metrat, duke mos u kuptuar dot nga portieri kundërshtar.

Kjo tregon besimin që ka fituar te vetja dhe njohjen me rrjetën. Nuk mbaron me kaq, statistikat e këtij futbollisti janë impresionuese. Në 9 ndeshjet e fundit, Manaj ka arritur që të realizojë 9 gola, duke dalë përtej çdo pritshmërie. /Sport Ekspres/