Godet edhe Marcelo Brozovic, Calhanoglu: Refuzova paratë në Arabinë Saudite se e dashuroj Interin

Godet edhe Marcelo Brozovic, Calhanoglu: Refuzova paratë në Arabinë Saudite se e dashuroj Interin

Marcelo Brozovic është një nga futbollistët që shkuan në Arabinë Saudite për paratë. Për shkak të kësaj, ai, si shumë të tjerë, është nën sulmin e atyre njerëzve që duan të “shpëtojnë” futbollin nga paratë. Mes tyre është edhe futbollisti turk Hakan Calhanoglu.

Futbollisti turk Hakan Calhanoglu ka refuzuar ofertat nga Arabia Saudite. Ai pretendon se ka qëndruar në Inter nga dashuria dhe se ndryshe nga të tjerët, paratë nuk mund t’ia grabisin dashurinë.

“Kam refuzuar ofertat nga Arabia Saudite. Vendosa ta bëj sepse e dua Interin”, ka thënë Calhanoglu për mediat italiane. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/