Historike/ Arsenali shpërfytyron rivalin me 5 gola që në pjesën e parë, i pari klub anglez që e bën këtë në Champions League

Historike/ Arsenali shpërfytyron rivalin me 5 gola që në pjesën e parë, i pari klub anglez që e bën këtë në Champions League

Arsenali ka bërë një paraqitje mbresëlënëse në 45 minutat e para të lojës kundër Lensit. “Topçinjtë” janë duke udhëhequr me shifrat 5-0 kundër francezëve. Havertz (13’), Jesus (21’). Saka (23’), Martinelli (27’) dhe Odegaard-i (45’+1’) kanë shpërfytyryar kundërshtarët në pjesën e parë të takimit. Ekipi i Artetës hyn në histori me këtë rezultat.

Arsenali bëhet i pari ekip anglez që udhëheq me 5 gola diferencë në fraksionin e parë të lojës në historinë e Champions League-s. Mbetet për t’u parë nëse “topçinjtë” do ta thellojnë edhe më shumë rezultatin në pjesën e dytë të ndeshjes apo do të mjaftohen me kaq./Halit Delibashi-Sport Ekspres/