Penalltia e humbur nga Spahiu! Egnatia ndalet me Laçin, raste të humbura dhe ndarje e pikëve nga ekipet

Egnatia dhe Laçi janë ndalur në një barazim pa gola. Një ndeshje që prodhoi shumë raste, por që në fund nuk shkoi më shumë se barazimi 0-0. Rastin më të artë e kishte Egnatia. Spahiu gaboi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 64.

Goditja e Spahiut do të kuptohej nga Dajsinani, i cili u kthye në heroin e Laçit. Me një shkëputje disi të madhe dhe një garanci të marrë për faktin se do të jetë pjesë e 4 më të mirave, të paktën teorikisht, Egnatia nuk del dot me tre pikët nga ky takim. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/