Ishte gati të zyrtarizohej te Brightoni në Premier League në 2017, si Dwamena-n e lanë testet mjekësore dhe mjekët i thanë të linte futbollin

Ishte gati të zyrtarizohej te Brightoni në Premier League në 2017, si Dwamena-n e lanë testet mjekësore dhe mjekët i thanë të linte futbollin

Raphael Dwamena nuk arriti dot që të shpëtonte dhe ndërroi jetë në ditën e sotme. Gjatë ndeshjes mes Egnatias dhe Partizanit, sulmuesi v.diq duke shkaktuar një dhimbje të madhe për futbollin shqiptar dhe familjarët e tij.

Një lojtar i cili shpërtheu me golat e shënuara në Superiore, madje arriti që të shënonte edhe në ndeshjen miqësore kundër Interit. Në vitin 2017, Dëamena ishte gati për t’u zyrtarizuar te Brighton në Premier League, por nuk arriti që të kalonte dot testet mjekësore.

Sipas asaj që do të raportonte media zvicerane, “4-4-2”, lojtarit i ishte thënë nga mjekët që të linte futbollin në 2019. Por Dëamena ishte i bindur te rikthimi dhe ngulmoi për të gjetur gjithmonë një rrugë, që të ishte protagonist në fushën e blertë. /Sport Ekspres/