“Ishte me rëndësi që të mos humbnim”! Trajneri i Dinamos flet pas barazimit me Kukësin: Ekipi po më ndjek, dolëm pa pësuar gol

“Ishte me rëndësi që të mos humbnim”! Trajneri i Dinamos flet pas barazimit me Kukësin: Ekipi po më ndjek, dolëm pa pësuar gol

Kukësi dhe Dinamon e kanë mbyllur ndeshjen e sotme, pa dhuruar shumë emocione për shikuesit. Vetëm një barazim pa gola, pavarësisht tentativave dhe dëshirës së dy ekipeve për të dalë me pikët maksimale në këtë takim.

Fitorja ishte zgjidhja e vetme për Kukësin dhe Dinamon për të kaluar në psikologjinë e duhur të vazhdimit të kampionatit, por kjo nuk u arrit. Një pikë e ndarë, teksa goli i shënuar nga Zabërgja në minutën e 76 do të anulohej për pozicion jashtë loje.

Mehmeti: “Ishte me rëndësi që të mos humbnim, por sot ne ishim përgatitur për fitore, megjithëse kishim shumë mungesa. Me rëndësi është që nuk pësuam gol. Ekipi po më ndjek, para portës kundërshtare duhet që të jemi më të qetë për të konkretizuar. Denisoni kishte shumë mundësi për të shënuar dhe duhej të ishte më i saktë”.