“Ishte një kolos i artit shqiptar”! Ndahet nga jeta Mirush Kabashi, reagon edhe Armand Duka

“Ishte një kolos i artit shqiptar”! Ndahet nga jeta Mirush Kabashi, reagon edhe Armand Duka

Sot është ndarë nga jeta një kolos i artit shqiptar si Mirush Kabashi. Një njeri që i dha shumë Shqipërisë dhe do të mbetet i përjetshëm me veprat e lëna. Mbi këtë ndarje nga jeta të Kabashit, ka shkruar edhe presidenti i FSHF, Armand Duka.

“Shumë i trishtë lajmi i ndarjes nga jeta të Mirush Kabashit, një kolos i artit shqiptar me vlera të jashtëzakonshme dhe i paharrueshëm për shoqërinë shqiptare.

Ngushëllimet e mia më të sinqerta familjes, të afërmve dhe miqve të tij! U prehsh në paqe Mirush Kabashi”, shkruan Duka. /Sport Ekspres/