Kampionët e Italisë e mbyllin vitin me dështim, mbeten jashtë zonës së Europës

Kampionët e Italisë e mbyllin vitin me dështim, mbeten jashtë zonës së Europës

Napoli po kalon një formë negative në Serinë A. Të kaltrit e kanë mbyllur vitin 2023 me një dështim nga Monzës. Skuadra e drejtuar nga Mazzarri ka barazuar me rezultatin 0-0 mbrëmjen e sotme.

Napoli ka grumbulluar në tërësi 28 pikë dhe gjendet në vendin e 7 në tabelën e renditjes. Aktualisht të kaltrit ndodhen jashtë zonës europiane. Ndërkaq, kampionët në fuqi të Serisë A kanë një diferencë të madhe prej 16 pikësh me kreun e renditjes./Halit Delibashi-Sport Ekspres/