Kristjan Shpendi nuk ndalet së shënuari, tund për herë të 16 rrjetën në kampionat

Kristjan Shpendi po kalon një formë të jashtëzakonshme në Serinë C. Sulmuesi shqiptar nuk ndalet së shënuari këtë sezon. Sot, 20-vjeçari ka shënuar golin e tij të 16 në kampionat. Shpendi tundi rrjetën në minutën e 15 të takimit kundër Sestri Levantes.

Këta të fundit barazuan në minutën e 44-t me Forten, por Kargbo (68’) dhe Donaruma (89’) i dërguan shifrat përfundimtare në 1-3 në favor të Çezenës. Bardhezinjtë udhëhequn grupin B të Serisë C me 68 pikë të grumbulluara, 12 pikë më tepër se ndjekësi më i afërt./Halit Delibashi-Sport Ekspres/