Laçi ndal Dinamon që kishte 3 fitore radhazi në Superiore, Erzeni dorëzohet pa kushte ndaj Skënderbeut

Në ditën e sotme janë zhvilluar edhe dy takimet e radhës në Superiore, të cilat nisën në orën 13:30. Vëmendja kryesore ishte në përballjen mes Lacit dhe Dinamos. Dy gola të bukur, për një pikë të marrë nga të dy ekipet.

Goli i parë u realizua nga Denison në minutën e 29, ndërsa Qato ktheu baraspeshën në të 72. Kurbinasit ndalin vrullin e Dinamos, që para këtij takimi, kishim marrë tre fitore radhazi. Nga krahu tjetër, Skënderbeu fitoi pastër 0-3 ndaj Erzenit. Frenkli dhe Nikaj realizuan dy gola të shpejt, brenda 6 minutave të para, ndërsa Janaqi në minutën e 76 trefishoi rezultatin. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/