LAJM I FUNDIT/ Hidhet shorti për Ligën e Kombeve! Shqipëria gjen prapë Çekinë, na bashkohet edhe Ukraina

Në ditën e sotme është hedhur shorti i Ligës së Kombeve. Shqipëria ka njohur kundërshtarët e saj në Ligën B, teksa shorti është mbajtur në Paris. Takimet do të nisin në 5 shtator 2024 dhe do të mbyllen në 19 nëntor 2024. Pra gjithçka do të zhvillohet brenda dy muajsh, me sistemin vajtje-ardhje. Kuqezinjtë kanë gjetur sërish Çekinë, teksa pasi e lanë pas vetes në kualifikueset e Europianit, do të tentojnë që ta bëjnë edhe në Ligën e Kombeve. Gjithashtu në grup me Shqipërinë është edhe Ukraina me Gjeorgjinë. /Sport Ekspres/

Grupi i Shqipërisë

Shqipëri

Cekia

Ukraina

Gjeorgjia