LAJMI I FUNDIT/ Armando Broja flet për herë të parë si lojtari i Fulham: Mezi po pres që t’ia nis…

Para pak minutash, në mesnatën e sotme është zyrtarizuar Armando Broja nga Fulham. Sulmuesi shqiptar është lojtari më i ri i ekipit të Premier League.

Ishte çështje kohe dhe Fulhami ka ardhur me njoftimin ku tregon mbërritjen e Brojës. (Detajet e transferimit i gjeni në videon më poshtë).

Gjithashtu Broja ka dhënë prononcimin e parë si lojtar i Fulham. “Ndihem shumë mirë, jam i lumtur që jam këtu dhe mezi po pres që tia nis. Dua të takoj lojtarët, trajnerin dhe të luaj për tifozët. Ata luajnë një rol shumë të madh për mua dhe mezi po pres ti takoj. Do të punoj shumë për ekipin”, tha Broja. /Sport Ekspres/