“Le të jemi pak të sinqertë tani”! Ish-futbollisti i Chelsea është i bindur: Unë do të fusja Armando Brojën përpara Nicolas Jackson

“Le të jemi pak të sinqertë tani”! Ish-futbollisti i Chelsea është i bindur: Unë do të fusja Armando Brojën përpara Nicolas Jackson

Chelsea është duke vuajtur në këtë sezon, pavarësisht ardhjes së Pochetino në krye të ekipit. Armando Broja është rikthyer në ekip pas dëmtimit të gjatë, por Nicolas Jackson mban ende vendin e titullarit.

Për Craig Burley, ish-lojtari i Chelsea, trajneri Pochetino duhet të ndryshojë vendimin. “Le të jemi të sinqertë, nuk është përgjigja dhe zgjidhja e problemit Nicolas Jackson. Unë do të preferoja më shumë Armando Brojën përpara në sulm. Jackson shënoi golat kundër Totenham, por kundërshtari ishte me 9 lojtarë në atë kohë”, tha Burley. /Sport Ekspres/