Lojtarit rus të Benfikës i ndalohet hyrja, Kosova nuk e lejon që të shkel terrorin dhe të shkojë në Prishtinë

Lojtarit rus të Benfikës i ndalohet hyrja, Kosova nuk e lejon që të shkel terrorin dhe të shkojë në Prishtinë

Lojtarit të Rusisë në futsal, Ivan Ciskala, pjesë e Benfikës, i është ndaluar hyrja në Kosovë. Benfika do të luajë në turneun e Champions League në Prishtinë, por do të jetë pa ndihmën e një prej lojtarëve më të mirë.

Në sezonin e shkuar, Ciskala, ishte golashënuesi më i mirë në finalen e Champions League në Futsal. Sipas mediae portugeze, ky futbollist nuk do të jetë gati për ndeshjen që do të zhvillohet në Prishtinë pasi nuk mori leje nga Kosova për të hyrë në territorin tonë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/