Mbappe gënjeu dhe të gjithë e besuan te PSG, ka lidhur kontratën me Realin e Madrid

Kylian Mbappe dhe Real Madrid kanë lidhur dhe nënshkruar një kontratë dy javë më parë, sipas së cilës sulmuesi francez do të bëhet një lojtar i madrilenëve, sipas raportimit të Marca-s. 

Mbappe dhe Real flirtuan prej vitesh, por më në fund do të jenë bashkë duke filluar nga sezoni i ardhshëm. Mbappe së fundmi ka informuar PSG-në se nuk do të rinovojë kontratën dhe do të largohet në verë, pas së cilës filluan të qarkullojnë zëra se ku do të vazhdojë karrierën francezi.

Mbappe i tha pronarit të PSG-së, Nasser Al-Khelaifi, se do të largohet. Ai tha se nuk kishte ende një marrëveshje me një klub tjetër, por padyshim se po gënjen, pasi, sipas Marca-s, ai tashmë kishte një marrëveshje për Realin gati dhe të rënë dakord dhe një kontratë për pesë sezone. /Sport Ekspres/