Më parë ka përfaqësuar Shqipërinë dhe Gjermaninë, Kosova prezanton afrimin më të ri

Më parë ka përfaqësuar Shqipërinë dhe Gjermaninë, Kosova prezanton afrimin më të ri

FFK-ja ka organizuar sot mbrëmjen për vlerësimin e më të mirëve për vitin 2023. Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës ka prezantuar afrimin më të ri të dardanëve. Fisnik Asllani është futbolli më i ri i Kosovës.

Lojtari 21-vjeçar më herët ka qenë pjesë e moshave të Shqipërisë, si dhe të Gjermanisë. Asllani është pjesë e klubit Hofenhajm, por luan i huazuar në radhët e Austrisë së Vienës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/