Modric buzëqeshte me Perezin në festë, pak orë më vonë u godit me “thikë pas shpine” !

Modric buzëqeshte me Perezin në festë, pak orë më vonë u godit me “thikë pas shpine” !

Pasditen e së premtes, Luka Modriç kaloi një kohë të këndshme me Florentino Perez gjatë festës së Krishtlindjeve dhe pak orë më vonë Katalanas Sport lëshoi ??një bombë që përcaktoi fatin e kroatit.

Modriç gjendej me Perez, pa qenë ndoshta i vetëdijshëm se çfarë po ndodhte pas shpinës së tij, të paktën nëse i referohemi gazetës katalanase Sport.

Menjëherë pas përfundimit të pritjes së Krishtlindjes, Sport bëri të ditur lajmin se Reali nuk ka ndërmend të vazhdojë kontratën me Modric dhe se kroati po i numëron muajt e fundit te Reali.

“Pas 12 sezonesh në fanellën e Realit, largimi i tij në fund të sezonit konsiderohet i pashmangshëm duke pasur parasysh se si rëndësia e tij në skuadër ka rënë dhe se si mesfushorët e tjerë po e shtyjnë skuadrën”, shkruan Sport.

Megjithatë, Reali vendosi t’i kërkojë kroatit një gjë, se duhet të qëndrojë deri në fund të sezonit dhe të mos shkosh në Arabinë Saudite pavarësisht ofertave fitimprurëse. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/