Nuk e dija se frajeri ishte i lidhur me shoqen time te
ngusht por tash jam e martume me Gjerman e harrova Ex-in …!

Nuk e dija se frajeri ishte i lidhur me shoqen time te ngusht por tash jam e martume me Gjerman e harrova Ex-in …!

Nuk e dija se frajeri ishte i lidhur me shoqen time te ngusht por tash jam e martume me Gjerman e harrova Ex-in …! – Pershendetje jam nje vajz nga kosova jam 23 vjeqe jetoj me nenen time dhe vllezerit arsya perse dua te flas per historin time ka te bej me te kaluaren time e cilla me shfaqet gjithmon para syve. Shoqja ime ma mori te dashurin tim Isha 15 vjeqe nje dite hapa nje Facebook permes Facebook njoha te dashurin tim dhe ai me kerkoi te dilnim bashk ne nje park ishte dita e pare me te kur dola me te me puthi te them te drejten ishte puthja ime e pare u ndjeva krejt ndryshe me ndryshoi jeta ime u dashurova shume ne te ndejtem pak dhe pastaj ai u largua ai ishte 18 vjet kurse une 15 dilshim gjdo nate me te gjithmon um thojke dua te …(vazhdon historia me poshte…)

Martohem me ty te kemi femij… Por ky nuk ishte qellimi i tij Vetem genjeshtrat e tij Kaluan plot 3vite me te une e doja shume me shume. Se veten time por nuk e dija se ai ishte i lidhur me shoqen time te ngusht mbas 3 vite Familja ime dhe une vendosem te iknim jasht vendit.. I tregova Atij me tha shko une jam ketu do te pres Isha shume e deshperuar qe ika per ne gjermani dhe e lashe ate Vetem qaja tere rruges Vetem kam qare me mungoje shume gjdo dite qe kalojke e ndjesha edhe me shume mungesen e tij. Nejse shkova ne gjermani qaty rrishim ne ni hajm u sitimum qaty ja nisa tu punu tu menu qysh mu kthy ne kosove ose me i ba letrat ne gjermani edhe me marr. Mas gjasht mujve pe shoh motren tem me telefunin ne dore edhe po m thot a eshte ky qai djali moj. Ja kapa telefunin pi dores kur e pashe e kish qit ne Facebook ni foto qe ish feju me shoqen tem ma t ngusht… Meta pasha Zotin s disha qka me ba thashe me vet me veti pse more ma boni mu qeta kurr mo si shkrujta kurr nuk i thashe dojsha me plas krejt bota mu dok sikur mu sillke s kish ma inati se qeshtu me ta ba ajo Shoqja jem e dike qe e du po sbann kurr shoqes me i kallxu kan pe da se …(vazhdon historia me poshte…)

Meniher pja vnojshin synin.. Masanej ne gjermani nejta 3 vjet aty tu punu qeshtu ne t zez u merzitsha shume e deshperume e lodhur pi jetes.. Mas 1 vjet e gjys aty te banofi i trenav takova ni djal edhe ai ishke te prit trenin um pyti sa ora vjen treni i thashe edhe 10 min NA ra dyve mu ul bashk nuk e dij hera e pare qe ngat ni mashkullit mu nij qaq e sigurt edhe m pyti e kahit je i kallxova Ai ish kann Gjerman po shume i kulturum edhe ja nisem muhabetit ma dha Nr e tina te nesrit u takunum kalunem bashk ni koh te gat … E harrova EX sum bike ma kurr ner men . Erdh shen Valentini Erdh um propozoi mu martu i thashe Po po knej kisha frik me i kallxu babes se 1000 pytje mi bajke qysh tek meta Atij i thashe po.. qat dite qe um propozoi une isha jasht edhe po m thirr baba hajde tha se NA ka ardh mu kthy negativi at djalin e lashe si thashe kurgja e Kapa bicikllen shpejt erdha ne shpi.. Baba um tha po shkojna me nenshkru mu kthy nesrit shkunem me nenshkru edhe mas ni jave me u kthy per ne Kosove . Diten e fundit para se mu kthy kesh tu shku me ble zigare ai me kerr. Edhe u takunemJa nisi tu kajt kurr se kom pa ni mashkull tu kajt per mu ma bani mos um le i …(vazhdon historia me poshte…)

Tashe duhet me u kthy edhe ika shpejt pi tina… Mos me pas prb ma shume… Erdh dita me u kthy ne kosove erdha me aeroplan Shume keq mu doke ktu sa aty u msova . Mbritta shpi e pashe um kish thirr um kish shkru sja ktheva hiq se s besojsha ma qe takohemi ktu ne kosove sma merrke menja kurr ai thirr shkruj une hiq mas 6 mujve veqkur pe shoh. Kttu ne kosove meta s disha qka me ba sdisha ku me ik um ardhke interesant kur e pasha Ai shume ma i bukur se une une e varfer e bukur ama jo sa ai edhe po m sheh po vjen te une pom qaf po m thot te dua shume me mungon ama ne gjermanisht se gjerman Po NA sheh migja Meniher erdh te une perkrahi kush eshte kyUne sisha e gatshme niher per martes. Ai dojke me u martu me mu ama une sisha e sigurt Edhe erdh te familja jem u njoftum meniher familja jem pranoi dulem me i zgedh unazat edhe qat dite pi shoh shoqen teme me ishin tem.. Ama sum interesojke kur e kqyrsha ket gjermanin tem ky su krahasojke te gjermani jem shume i bukur gjermani ai veq u nal NA ka kqyr dyve mu edhe te fejumintem u martova tash jam shume. Elumtur me te fejuarin tim tash po pres vizen edhe me ik per ne gjermani… Jam shume e knaqur me fatin tim…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *