Penalltia e Anis Mehmetit nuk mjaftoi, klubi i Premier League-s eliminon Bristol City-n në çerekfinale

Bristol City është eliminuar në fazën çerekfinale të FA Cup. Skaudra nga Championship-i nuk ka mundur të kalojë dot Nottingham Forestin mbrëmjen e sotme. Skuadra nga Premier League gjeti e para rrugën e rrjetës. Divock Origi zhbllokoi shifrat që në minutën e 8 të takimit, por e shpejtë ishte edhe kundërpërgjigja. Kur kronometri po numëronte minutën e 14, Knight-i ktheu sërish baraspeshën.

Rezultati qendroi i tillë deri në vërshëllimën përfundimtare të arbitrit, madjde mbeti i pandryshuar edhe gjatë 30 minutave të kohës shtesë. Skuadrat iu drejtuan 11 metrave, nga ku Nottingahm-i u tregua më i saktë. Anis Mehmeti ia doli ta shndërronte në gol penalltinë e tij dhe të mbante ende në lojës Bristol City-n. Por goli i Aëoniyi-t më pas e çoi në 5-3 rezultatin e 11 metërshave, duke i dhënë kualifikimin Nottingam Forestit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/