“Po të mos shënonim, do flisnim ndryshe tani”, Josa flet pas barazimit në minutat e funditL Më pëlqeu këmbëngulja, kompesuam pikën me Partizanin

“Po të mos shënonim, do flisnim ndryshe tani”, Josa flet pas barazimit në minutat e funditL Më pëlqeu këmbëngulja, kompesuam pikën me Partizanin

Tirana është ndalur në një barazim 1-1 në Korçë. Skënderbeu kaloi i pari në avantazh, duke gjetur rrugën e rrjetës me anë të Nikajt në minutën e 28. Kaina ktheu sërish baraspeshën në shtesën e pjesës së parë dhe i çoi shifrat në 1-1. Rezultati mbeti i pandryshuar deri në vërshëllimën përfundimtare të takimit.

Ndërkohë, me të njëjtin rezultat janë ndarë edhe Teuta me Laçin. Ekipi i Edi Martinit kaloi në avantazh në minutën e 45 me anë të Daçit. Durrsakët udhëhoqën ndeshjen deri në minutën e 93-të, kur Myrta i prishi mbrëmjen me golin e tij. Laçi rrëmben kështu një barazim në frymën e fundit të ndeshjes dhe mban ritmin e Tiranës së vendit të tretë. Pas përfundimit të ndeshjeve, trajnerët kanë dhënë intervistat e tyre në emisionin “Skaner Superiore” në “MCN TV”.

Josa (Laçi): “Duke pasur parasysh zhvillimin e ndeshjes, në pjesën e parë duhet ta kishim interpretuar ndeshjen shumë më mirë. Me mënyrën se si ne u shprehëm, me veprimet sulmuese, nuk ishte e drejtë. Humbëm shumë pasime dhe i dhamë mundësinë ekipit të Teutës të na sulmonte. Duhet të kishim kontrollin e lojës, sidomos kur kishim erën në favor. Jo për rezultatin që doli në 1-1,sepse mund të flisnim ndryshe tani. Por u bë një kompesim i pikës me Partizanin dhe në këtë ndeshje tani. Mua më pëlqeu fakti që skaudra ngulmoi deri në fund. Por nëse nuk do të kishim shënuar, do të flisnim ndryshe tani.”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/