Portieri i Izraelit nuk dëshiron të luajë kundër Kosovës, për respekt të tifozëve të Crevena Zvezdës

Portieri i Izraelit nuk dëshiron të luajë kundër Kosovës, për respekt të tifozëve të Crevena Zvezdës

Kosova dhe Izraeli do të luajnë një ndeshje të shtyrë në Prishtinë më 12 nëntor, por nuk dihet ende nëse portier Glazer do të gjendet mes shtyllave. Mediat serbe shkruajnë se ekziston mundësia që izraeliti të mos jetë në skuadër për respekt për tifozët e Crevena Zvezdës që nuk njohin Kosovën, por që të jetë gati për ndeshjen e radhës. Portieri i Izraelit, Glazer, është gjithashtu pjesë e ekipit të Zvezdës.

Sigurisht që do të jetë një situatë interesante për t’u ndjekur dhe nuk ka dyshim që vetë ndeshja do të tërheqë shumë vëmendje. Kjo ndeshje ishte planifikuar në Izrael, por për shkak të konfliktit të armatosur mes izraelitëve dhe Palestinës, ajo u shty dhe më vonë u vendos që të luhej në Prishtinë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/