Real Madridi heq dorë nga e zakonshmja dhe bën përjashtim, media në Francë: E mbyllur, Mbappe do të shkojë në verë…

Mbappes i kanë mbetur edhe pak muaj kontratë me PSG-në, çka do të thotë se do të luajë edhe disa ndeshje për këtë skuadër. Dhe pas kësaj, në fund të sezonit, ai do të bëhet lojtar i Real Madridit.

Për këtë transferim flitet prej kohësh dhe pasi gjithçka heshti papritur, gazetarët e Le Parisien konfirmuan mbrëmë se Mbappe do të shkojë te Real Madrid.

Mbappe ka luajtur 288 ndeshje me fanellën e PSG-së. Ai ka arritur të shënojë deri në 241 gola dhe ka 105 asistime të regjistruara. Është gjithashtu interesante që Real Madridi ra dakord për një gjë interesante vetëm për të nënshkruar me Mbappe. 

Domethënë, menaxhmenti i këtij klubi normalisht merr 50 për qind të të drejtave nga lojtarët për të përdorur imazhin. Këtë herë shpërndarja do të jetë 60:40 në favor të Mbappes. Një precedent, apo jo? /Sport Ekspres/