Rezultati dhe pika që nuk i shërben askujt, por Laçi i shpëton humbje tronditëse në shtëpi me Kukësin

Rezultati dhe pika që nuk i shërben askujt, por Laçi i shpëton humbje tronditëse në shtëpi me Kukësin

Laçi dhe Kukësi janë ndarë në barazimin 1-1, në ndeshjen e cila është mbyllur pak minuta më parë. Ky rezultat nuk i shërben asnjë prej dy ekipeve, që kërkonin tre pikët për t’u ngritur akoma më shumë në tabelë dhe për të pasur një anë më të mirë psikologjike.

Goli i parë i takimit u shënua nga Rivas në minutën e parë falë një gabimi të Kryeziut. Ndërkohë goli i barazimit për Lacin do të vinte vetëm në minutën e 80 me Soboëale. Një rast që ka shkaktuar shumë pakënaqësi dhe protesta, por pas rishikimit me VAR, kurbinasit do të festonin për barazimin. Në fund, shumë tentativa dhe raste të shpërdoruara për të ndarë një pikë, ku lojtarët e të dy ekipeve ishin dukshëm të pakënaqur. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/