Ruben Loftus-Cheek apo Ruud Gullit? Talenti i madh i dalë nga Chelsea, çfarë performance kundër PSG…

Ruben Loftus-Cheek apo Ruud Gullit? Talenti i madh i dalë nga Chelsea, çfarë performance kundër PSG…

Ruben Loftus-Cheek apo Ruud Gullit? Talenti i madh i dalë nga Chelsea është penalizuar shumë nga dëmtimet në kohën te londinezët.

Ai kaloi te Milani dhe ka shkëlqyer në ndeshjen e djeshme kundër PSG. Lojtari ishte fenomenal, duke dribluar dhe krijuar shumë raste për kuqezinjtë. Disa tifozë të Milanit e kanë krahasuar edhe me legjendën Ruud Gullit për mënyrën sesi u paraqit në atë fitore 2-1 kundër PSG. /Sport Ekspres/