Shpenzoi 125 milionë euro/ Manchester United çudit në merkato, pranon t’i shesë Juventusit dy yje për 30 milionë euro

Shpenzoi 125 milionë euro/ Manchester United çudit në merkato, pranon t’i shesë Juventusit dy yje për 30 milionë euro

Manchester United-i pritet të bëjë çudinë e merkatos. Skuadra angleze është gati të shesë dy nga yjete saj, madje për një shifër të ulët në krahasim me paratë që ka shpenzuar për t’i sjellë në “Old Trafford”. “The Sun” raporton se “djajtë e kuq” mund të shesin Jadon Sancho-n  dhe Donny van de Beek-un për vetëm 30 milonë euro.

Juventusi është klubi që po negocion për të siguruar marrëveshjen me dy lojtarët e sipërpërmedur. Një vendim i papritur, duke ditur se Manchester United-i shpenzoi përkatësisht 85 milionë euro për kartonin e Sancho-s, si dhe 40 milionë euro për Van de Beek-un. Në total janë 125 milionë euro të shpenzuara për këta dy lojtarë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/