Shumë po qeshnin kur e panë titullar, Hysaj merr vlerësimin më të lartë kundër Bayern Munchen: Eliminoi “përbindëshin” Sane

Lacio arriti që të fitojë kundër Bayern Munchen në shifrat 1-0, në ndeshjen e parë të Champions League. Tani mbetet që të shihet edhe përballja e kthimit, për të vendosur ekipin që do të kalojë më tej.

Shumë po qeshnin kur panë titullar të rikthyer Elseid Hysajn. Tifozët e Lacios nuk e kuptuan para ndeshje vendimin e Sarri, teksa shkodrani ka përfunduar në stol për shumë ndeshje të Serisë A. Megjithatë Hysaj bëri një ndeshje fantastike, deri në momentin kur u dëmtua në pjesën e dytë dhe doli nga fusha.

Tuttomercatoëeb e ka vlerësuar me notën 6.5, ndërsa vlerësimi më i lartë te Lazio ishte nota 7. “Një ndeshje shumë e mirë e Hysajt që eliminon dhe arrin të mbajë në krahë një “përbindësh” si Sane”, shkruhet në vlerësim. /Sport Ekspres/