Te Verona patën kritika për arbitrimin, përgjigja e Inzaghi-t: Edhe unë kam humbur ndeshje të tilla

Te Verona patën kritika për arbitrimin, përgjigja e Inzaghi-t: Edhe unë kam humbur ndeshje të tilla

Ndeshja e sotme mes Interit dhe Veronës ka sjellë pakënaqësi te këta të fundit. Drejtori sportiv i verdhebluve ka kritikuar arbitrin e takimit dhe e ka konsideruar mungesë respekti mënyrën e gjykimit. I pyetur në lidhje me këtë çështje, Inzaghi është përgjigjur se edhe ai ka humbur ndeshje të tilla.

“Është e rëndësishme të fitojmë edhe këto lloj ndeshjesh. Nuk po i përgjigjem Sogliano-s del Veronës, kam humbur edhe ndeshje të tilla. Një penallti për Veronën u shënua në minutën e 93-të”, ka thënë Simone Inzaghi./Halit Delibashi-Sport Ekspres/