Thuajse e kryer/ Shtohet konkurenca në mesfushën e Interit, detajet ndajnë kampionin e Serisë A nga zikaltrit

Piotr Zielinski pritet të jetë lojtar i Interit në sezonin e ardhshëm. Fabricio Romano ka njoftuar se klubi zikaltër është pranë arritjes së marrëveshjes me kampionin e Serisë A. Kontratë është gati, teksa kanë mbetur për t’u dakortësuar vetëm detajet e fundit. Drejtuesit e Interit shpresojnë që dokumentacioni të jetë gati dhe të firmoset brenda këtij muaji.

Në një skenar të tillë, Piotr Zielinski do t’i bashkohej grupit të Inzagit në muajin korrik si lojtar i lirë. Një tjetër emër me peshë që do të rrisë edhe më tepër konkurencën në mesfushën e Interit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/