“Totenham është ekipi më qesharak në botë”! Mourinho: Më shkarkuan 2 ditë para finales, e kanë dhomën e trofeve bosh dhe nuk fituan asgjë

“Totenham është ekipi më qesharak në botë”! Mourinho: Më shkarkuan 2 ditë para finales, e kanë dhomën e trofeve bosh dhe nuk fituan asgjë

Jose Mourinho tërheq shumë vëmendje me çdo deklaratë që bën dhe nuk ka zhgënjyer as këtë herë. Tani, në një podcast, Mourinho u pyet se cili është klubi më qesharak për të. Ai deklaroi se ishte një nga ish-klubet e tij dhe ishte shumë i drejtpërdrejtë.

Përkatësisht, në vitin 2021, Tottenham e shkarkoi Mourinhon për shkak të rezultateve të dobëta. Më pas përfunduan në vendin e shtatë në kampionat, por bënë një sukses të madh në Kupë. Kishte një finale dhe një duel me Manchester Cityn. Më në fund ishte një shans për një trofe, por Mourinho u shkarkua.

“Klubi më qesharak në karrierën tuaj? Një klub që ka një dhomë bosh trofesh dhe më shkarkon para finales. Dy ditë deri në finale. Ata kurrë nuk fituan asgjë. Tottenham? 50 vjet më parë ata ishin diçka. Ata më përjashtuan dy ditë para finales”, tha Mourinho. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/