Trajneri i Fulham “turpëron” Armando Brojën! E nxjerr në nxehje për 40 minuta dhe nuk e aktivizon për asnjë minutë kundër Man Utd

Armando Broja vazhdon me vuajtjet në Premier League. Pavarësisht ndryshimit të ekipit, jo vetëm që sulmuesi shqiptar nuk po gjen më shumë hapësirë te Fulhami, por është duke marrë më pak minuta aktivizimi edhe se te Chelsea.

Në ndeshjen e sotme, trajneri i Fulham kishte zgjedhur që të luante me Muniz nga minuta e parë. Menjëherë pas nisjes së pjesës së dytë, Broja do të dilte në nxehje. Për rreth 40 minuta sulmuesi shqiptar ishte në nxehje, derisa trajneri Silva e urdhëroi që të rikthehej në stol pasi nuk kishte ndërmend që ta fuste në fushë, pasi bëri zëvendësimin e 3 në minutën e 81. Në fund, Fulhami fiton 1-2 kundër Manchester United falë dy golave të Iëobi. /Sport Ekspres/