Trishtimit të sportit shqiptar i bashkohet edhe Silvinjo: Duamena, u prehsh në paqe!

Trishtimit të sportit shqiptar i bashkohet edhe Silvinjo: Duamena, u prehsh në paqe!

Rasti i Rafael Duamenës ka shokuar opinionin sportiv në Shqipëri. Sulmuesi i Egnatias humbi ndenjat në fushë gjatë ndeshjes së sotme kundër Partizanit. 28-vjeçari u shoqërua drejt spitalit me ambulancë, por nuk ia doli dot të mbijetonte.

Kjo ngjarje e trishtë ka prekur edhe trajnerin e Kombëtares shqiptare të futbollit. Silvinjo ka ngushëlluar familjen e Duamenës me anë të një postimi në llogarinë e tij në “Instagram”, ku shkruan: “U prehsh në paqe! Ngushëllime familjes dhe miqve”./Sport Ekspres/