VIDEO/ Berat Gjimshiti vulos fitoren, goli i mbrojtësit shqiptar i jep kualifikimin Atalantës

VIDEO/ Berat Gjimshiti vulos fitoren, goli i mbrojtësit shqiptar i jep kualifikimin Atalantës

Atalanta ka mposhtur sot me rezultatin minimal 1-0 Shturmin e Gracit. Ndeshja u vendos nga Berat Gjimshiti, i cili në minutën e 50 shënoi golin e vetëm të ndeshjes. Me këtë fitore, bergamaskët shkojnë në kuotën e 10 pikëve dhe mbajnë vendin e parë në renditjen e grupit D.

Goli i Gjimshitit merr një peshë edhe më të madhe, teksa ka sjellë edhe kualifikimin matematikor të Atalantës në fazën me eliminim direkt të Ligës së Europës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/