VIDEO/ Emocione në fundin e çerekfinales së Kupës së Shqipërisë, Albano Aleksi i jep fitoren Egnatias në transfertën e Laçit

Egnatia ka arritur që të fitojë me shifrat 0-1 kundër Lacit në transfertë. Një fitore e arritur vetëm në minutat e fundit të takimit. Pas një penalltie të akorduar për miqtë, Albano Aleksi nuk do të gabonte, duke e dërguar topin në trekëndësh.

Kaq mjaftoi dhe Egnatia largohet me një rezultat të mirë nga transferta, ndërsa do ta ketë më të lehtë për të administruar rezultatin në shtëpi. Nga krahu tjetër, Laçi pas shumë barazimeve të marra, del nga fusha e saj me një rezultat negativ, duke mos gjetur dot suksesin. /Sport Ekspres/

Aleksi goal
byu/Albaniafootball insoccer