VIDEO/ Është i çmendur! Lojtari i Atletico Madrid i vendosi takën në fytyrë rivalit, Diego Simeone i bërtet arbitrit: Nuk ka asgjë, vazhdo lojën…

VIDEO/ Është i çmendur! Lojtari i Atletico Madrid i vendosi takën në fytyrë rivalit, Diego Simeone i bërtet arbitrit: Nuk ka asgjë, vazhdo lojën…

Në javën e 12 të La Liga kishte vend edhe për një befasi të vogël. Las Palmas arriti që të fitonte me shifrat 2-1 kundër Atletico Madrid. Pjesa e parë nuk ofroi asgjë spektakolare, përveç një episodi në minutën e 20.

Savic i vendosi takat në fytyrë lojtarit kundërshtarë dhe për pak e hodhi në “knock-out”. Por sipas trajnerit Simeone, ajo ndërhyrje nuk ishte asgjë dhe i bërtit arbitrit se duhej të vazhdonte lojën pasi Savic shkoi vetëm për topin. /Sport Ekspres/