VIDEO/ Është në qendër të kritikave në Arabinë Saudite, Karim Benzema fut gol me kokë…në portën e tij

Karim Benzema është në qendër të kritikave në Arabinë Saudite. Për shkak të mënyrës sesi sillet me ekipin, tifozët janë të bindur se francezit i interesojnë vetëm paratë dhe nuk bën asnjë përpjekje për të dhënë sadopak kontributin për Al Ittihad.

E në mesin e kësaj zhurme të mëdha, Al Ittihad është përballur kundër Navbahor nga Uzebekistani për fazën e 1/16 të Ligës së Kampioneve të Azisë. Benzema do të shënonte golin e parë me kokë, por në portën e tij. Megjithatë për fatin e madh të francezit, Al Itthad përmbysi gjithçka në 2-1 dhe arriti që të kalojë më tej. /Sport Ekspres/