VIDEO/ Finalja e Kupës së Botës mbyllet me sherr, lojtari i City-t dhe Felipe Melo përplasen fizikisht me njëri-tjetrin

VIDEO/ Finalja e Kupës së Botës mbyllet me sherr, lojtari i City-t dhe Felipe Melo përplasen fizikisht me njëri-tjetrin

Manchester City dhe Fluminense u përballën sot në finalen e Kupës së Botës për klube. Skuadra e Guardiolës nuk e pati të vështirë të merrte fitoren. “Qytetarët“ triumfuan me shifrat 4-0 dhe shtuan në palmaresin e tyre trofeun e 5 në këtë vit kalendarik.

Por në këtë finale nuk mungoi as tensioni. Kylie Walker dhe Felipe Melo e mbyllën me sherr finalen e Kupës së Botës për klube. Kamerat kanë kapur momentin kur të dy lojtarët përplasen fizikisht me njëri-tjetrin. Fatmirësisht e gjithë ngjarja ka ndodhur në një kohë të shkurtër dhe lojtarët e tjerë kanë ndërhyrë për të qetësuar gjakrat./Halit Delibashi-Sport Ekspres/