VIDEO/ Gafa e madhe e Thomas Strakoshës! I fali golin Wolves që në minutën e 5, ulërima edhe nga shoku i ekipit

VIDEO/ Gafa e madhe e Thomas Strakoshës! I fali golin Wolves që në minutën e 5, ulërima edhe nga shoku i ekipit

Shumë kohë qëndrimi në stol ndikon jo pak, Thomas Strakosha e ka humbur sigurinë e zakonshme. Portieri shqiptar e nisi nga minuta e parë dje në përballjen e FA CUP mes Brentford dhe Wolves, por pa zhvilluar performancën e jetës.

Për më tepër gardiani ynë e nisi me një gafë të madhe në minutën e 6. Strakosha pasoi gabim për te kundërshtari dhe Cunha kishte një dhuratë, por nuk ia doli dot që të shënonte. Ulërimat erdhën edhe nga shoku i ekipit për Strakoshën dhe rastin e dhuruar, ndërsa gardiani shqiptar kërkoi menjëherë falje. /Sport Ekspres/