VIDEO/ Golin e parë me Spartën e shënon në Europë, Indrit Tuçi i tund rrjetën Gallatasarait

Indrit Tuci ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e Spartës së Pragës. Sulmuesi shqiptar e nisi nga stoli përballjen e sotme kundër Gallatasarait, por diti si të bëhej protagonist sapo iu dha mundësia për të luajtur.

Ish-lojtari i Lokomotivës së Zagrebit i tundi rrjetën Gallatasarait në minutën e 74-t të takimit me një gol të realizuar me kokë. Tuci i dërgoi shifrat 2-1 dhe po e dërgon skuadrën e tij pranë kualifikimit në Ligën e Europës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/