VIDEO/ Halandi fitoi gjithçka, por çmimin e mori Mesi! Reagimi i babait të norvegjezit tregon qartë pakënaqësinë

Çmimi për futbollistin më të mirë të vitit 2023, të dhënë nga FIFA, ka shkaktuar polemika në opinionin sportiv. Erling Halandi fitoi gjithçka që ishte e mundur në rang klubesh, si dhe dominoi listat e golashënuesëve në secilin kompeticion ku ishte pjesëmarrës. Por pavarësisht kësaj, çmimi për më të mirin e vitit që lamë pas shkoi sërish për Lionel Mesin.

Reagimi i babait të sulmuesit të Mançester Sitit në momentin kur thërritet emri i Mesit si fitues i trofeut, tregon qartë pakënaqësinë e ndjerë prej tij. Shprehia e fytyrës së Alfi Halandit është bërë menjëherë virale në rrjetet sociale./Halit Delibashi-Sport Ekspres/