VIDEO/ I çmendur! Rei Manaj e ka seriozisht me Europianin, shënon një tjetër kryevepër në Turqi

Rei Manaj është futbollisti i Shqipërisë më në formë që po luan në Europë. Sulmuesi është “ringjallur” te Sivaspor, duke shpërthyer me golat e shënuara.

Në ndeshjen e sotme të Kupës ndaj Keciorengucu, Manaj u la në stol për t’u pushuar. Dhe kur rezultati shkoi 2-2, trajneri aktivizoi Rein për të fituar ndeshjen.

Ashtu rezultoi, një goditje nga distanca erdhi në minutën 82, atje ku Manaj arritur të shënojë golin për 3-2. /Sport Ekspres/