VIDEO/ I kaloi topin mes këmbëve kundërshtarit, UEFA publikon driblimin e Ernest Muçit

VIDEO/ I kaloi topin mes këmbëve kundërshtarit, UEFA publikon driblimin e Ernest Muçit

Ernest Muçi po kalon sezonin e tij më të mirë në radhët e Legias së Varshavës. Lojtari shqiptar ka zhvilluar praqitje pozitive jo vetëm në Poloni, por edhe në Europë. Driblimet dhe goditjet e tij janë arma e tij më e fortë, të cilat i ka shfaqur sa herë i është dhënë mudësia.

Aftësitë e tij të mira teknike kanë rënë edhe në sytë e UEFA-s. Faqja zyrtare e “UEFA Europa League”-s ka shpërndarë në “Facebook” një video ku Ernest Muçi i kalon topin mes këmbëve kundërshtarit të tij./Halit Delibashi-Sport Ekspres/